Stěhování bytu si dopředu důkladně naplánujte!

Chybí jen týden do stěhování bytu? 

Tohle je hektická doba, kdy už každý by měl mít většinu věci nachystaných ke stěhování. Pokud si člověk zajistí včas zapůjčení dodávky nebo odbornou stěhovací firmu, tak tahle starost s přestěhováním jako takovým mu odpadá, ovšem jen těžko může na firmu nechat balení svých osobních věcí. Jsou tam i ryze intimní věci jako je spodní prádlo, a to by si těžko někdo chtěl nechat balit cizím člověkem. Takže, když už zbývá jen poslední týden před stěhováním, tak by měli lidé začít opravdu balit. Záleží hlavně na tom, kolik do toho má a jak je efektivní při balení svých vlastních věcí.

Už jenom dva dny zbývají

Člověk by si měl zajistit hlavně klíče od nového příbytku, pokud už má jenom dva dny do stěhování. Jen těžko by se to dalo řešit v den určení. Dále by se měl klient stěhovací firmy ujistit, že všichni mají stejné termíny, jak časové, tak i v datech. Důležité je, aby měli na sebe všichni telefonní čísla. Každý z účastníků stěhování by měl vědět, jaký harmonogram klient naplánoval. Velmi důležité je si ověřit, jestli platí cena, která je sjednána u stěhovací firmy. Pak by si měl zákazník uvědomit, které věc po příchodu do nového obydlí bude potřebovat hned nebo druhý den a mít je po ruce. Ostatní může zatím ještě zůstat v krabicích.

Samotné stěhování bytu

Když tedy v určený den ráno přijede firma, kterou si zákazník sjednal na stěhování, tak musí mít volný příjezd a samozřejmě i výjezd. Čím blíže se může firma s autem dostat, tím je to pro všechny lepší. Při nakládání věcí se musí dávat pozor, aby nic nezůstalo ve starém bytě. Ještě je vhodné, aby se po naložení všech věcí ze starého bytu či domu, zkontrolovali – říká se přece dvakrát měř a jednou řež. Mimoto si musí člověk zapsat stavy všech měřičů, které jsou ve starém bydlení. Na závěr se vypnou všechny spotřebiče a také se odstraní jmenovky ze dveří, poštovní schránky a zvonku.

Proč se vlastně lidé stěhují

Tak obvykle je to z mnoha různých důvodů. Pokud jsou to mladí manželé a čekají přírůstek, tam často mají malé bydlení a tak to musí vyměnit za větší. Pak tu bývá druhý důvod, kdy se lidé stěhují za prací do jiného města, případně do zahraničí, to je snad ještě horší stěhování než na jinou adresu v republice. Někdy se lidé stěhují jen proto, že prostě chtějí vyměnit město za vesnici, to je velmi častý případ.

Ať si lidé nemyslí, že stěhování zvládnou sami

Tohle je jeden z největších mýtů, které u některých lidí přetrvávají. To je nesmysl. Nikdy člověk nemůže zvládnout stěhování sám, ledaže by měl jednu tašku. Vždycky je lepší mít stěhovací firmu, protože jednak jsou tam odborníci a jednak si poradí i s těžkými břemeny, což se vyplatí. Ona ani elektronika a spotřebiče nejsou zrovna lehké záležitosti. Sice se musí za tuhle službu zaplatit, ale pořád se to vyplatí, než aby se měl člověk strhnout a získat nechtěný dáreček v podobě kýly. Hodně stěhovacích firem má službu tzv. na klíč, kdy zajistí stěhování výlučně sama a zákazník u toho vůbec nemusí být. Využívá se to hlavně, když se musí do práce, protože to prostě jinak nejde, neboť člověka neuvolnili a tak se to řeší tímhle způsobem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

seventeen + 16 =