čištění podlahy Praha (2)

Jak správně udržovat podlahu

Vzhled podlahy vždy záleží na její údržbě a na jejím stáří. Dalším faktorem je také její zatížení a s tím spojená třeba renovace. Samozřejmostí je , že ne na každý druh podlahy můžeme použít stejný čistící prostředek nebo stejný druh údržby.

Vinylová podlaha

Nejen, že je velmi oblíbená, ale její údržba není nikterak pracná. Navíc u tohoto druhu podlahy nemusíme mít obavu z toho, že jí voda ublíží. Speciální prostředky také vyloženě nepotřebujeme a při velkoplošné údržbě podlah je určitě vhodným pomocníkem úklidová firma, která se vše postará. My pak máme klid a volnou chvíli na příklad na kávu.

Dřevěná podlaha

Tento druh podlahy na čištění není dobré podceňovat. Jde o jednu nejlepších podlah vůbec, hodí se do každého interiéru a tím nám vklouzne do domu i kousek přírody. Dřevěná podlaha se musí pečlivě a pravidelně udržovat, aby nám dlouho sloužila a tvořila stále náš domov domovem. Platí zde ovšem pravidlo, všeho s mírou. To znamená i při její údržbě. Tento druh podlahy se moc nekamarádí s vodou a vůbec s vlhkostí. Dojde – li ke střetu obou „aktérů čištění“, můžeme podlahu zničit právě přílišnou vlhkostí. Podlaha může začít hnít. Ovšem pozor. I přílišné vysušování může dřevěnou podlahu zničit. Dřevo jak jistě všichni víme, působením tepla praská.

Jak tedy ošetřit dřevěnou podlahu?

Jednoduše. Úklidová firma, která má ve svém portfoliu právě i údržbu dřevěných podlah, nám může nejen dobře poradit, ale i skvěle pomoci. Moderní technika, pracovité ruce a kvalitní prostředky na čištění a ošetření podlah jsou jejich denním chlebem. Postačí kvalitní vosk nebo olej, který je určen právě pro náš druh dřevěné podlahy. Pracovníci těchto odborných firem mají mnohaleté zkušenosti, a proto se nemusíme bát, že by nám naši krásnou dřevěnou podlahu zničili.

 

údržba dřevěné podlahy
údržba dřevěné podlahy

Laminátová podlaha

Tento druh podlah je velmi oblíbený už pro její vzhled podobný dřevu. Její údržba ovšem vyžaduje určitá pravidla, která je nutno dodržovat, nebo se může stát, že se podlaha znehodnotí a nám zůstanou jen oči pro pláč. Laminátová podlaha se nesnáší s vodou. Proto je vhodná tzv.suchá cesta čištění. Ovšem úklidová firma zná spolehlivé metody pro čištění i laminátových podlah a proto se nemusíme bát, že bychom měli podlahu zničenou nebo neošetřenou.

Linoleum

Asi nejrozšířenější podlahovou krytinou je linoleum. Najdeme ho většinou v komerčních prostorách, v nemocnicích a i v mnohých domácnostech. Tady je čištění úklidovou firmou zcela běžné a moderní technikou vybavené firmy vědí, jak dělat svou práci dobře.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four × two =